Liberum Montessori Akademia’da dil eğitimi Total Psysical Response ( Tüm Fiziksel Tepki) ve Task Based (Aktivite Tabanlı) metotları esas alınarak verilmektedir. Bu metotlara göre İngilizce; görsel, işitsel ve yaparak-yaşayarak öğrenmeye dayanmaktadır. Pek çok okulda uygulanan geleneksel yabancı dil eğitiminden farklı olarak öğrencilerimiz, İngilizce sınıfına girmelerinden itibaren yabancı dili yaşamaya, yaşayarak öğrenmeye başlıyorlar. Dili yaşamak, kalıcılığını ve kullanımını arttırıyor. Yaratıcı etkinlikler ile konuların tam anlamıyla öğrencilerin zihinlerinde yer alması sağlanıyor.
Esas amacımız, öğrencilerimizin İngilizce dersinde yorulmadan, eğlenceli vakit geçirmesini ve öğrenmesini sağlamak.Bizim için İngilizce dersinde aynı Montessori derslerimizde olduğu gibi çocuğun bütün duyu organlarını işin içine katarak öğrenmesi çok önemli. İngilizce dersimizi işlerken Maria Montessori’nin felsefesinden oldukça yararlanmaya çalışıyoruz. Bu yüzden İngilizce sınıfına hazırladığımız materyallerimizin Montessori felsefesine uyum sağlamasına özen gösterdik.
İngilizce öğrenimini; her öğrencinin kendine özgü öğrenme özelliklerini göz önüne alarak şarkılar, parmak oyunları, tekerlemeler, kelime oyunları, hafıza kartlarıyla oynanan oyunlar, sessiz sinema, drama, role-play ve canlandıracağımız hikayelerle destekliyoruz. Bu kitaplar ve etkinliklerle öğrencilerimiz İngilizce dersinde kelimeleri, basit cümle kalıplarını ve sınıf yönergelerini öğrenerek ilkokula sağlam bir altyapı oluşturmuş olacaklar.
“Mutlu olan çocuk öğrenir” ilkesinden yola çıkarak, öğrencilerimizin yabancı dili severek, isteyerek öğrenmeleri bizim için en önemli nokta. Bu çerçevede öğrencilerimiz İngilizce derslerine ders yapmak amacıyla değil eğlenmek amacıyla gelsinler istiyoruz. Amaç eğlenmek olunca da daha hızlı öğreniyorlar. Liberum Montessori Akademia’da öğrenciler, İngilizce eğitiminde de öğrenci merkezli bir okulda olmanın ayrıcalığını yaşıyorlar.